biuro

Niewdzięczna praca urzędnika

Urzędnicy podejmują wiele rożnych decyzji mniej czy bardziej ważnych dla społeczeństwa. Ale tak na prawdę z czym nam się kojarzą sami urzędnicy i urzędy. Czy z ludźmi ciężko pracującymi? Dbającymi o interes zwykłych ludzi? Niestety nie. Niektórzy ludzie twierdzą że urzędnicy nic nie robią dla interesantów, a to jest nie prawda. Większość urzędników robi wszystko co może, aby pomóc ludziom potrzebującym pomocy. Urzędnicy są tez ludźmi i należy traktować ich tak, jak byśmy chwiali być traktowani na ich miejscu.

 

Nie możemy uważać, że wszystko nam się należy i jesteśmy najważniejsi. Urzędników tak samo jak nas obowiązują przepisy których nie mogą złamać, bo za ich złamanie grożą im poważne konsekwencje. Ciekaw jestem co by się stało jak byśmy poszli do urzędu a tam zastali byśmy tylko meble biurowe, biurka, krzesła. I żadnej żywej duszy, która chciała by nam pomóc, doradzić w jakiejś sprawie. Dopiero wtedy mogli byśmy docenić to co straciliśmy. Albo jak sami byśmy byli na miejscu urzędników i mieli byśmy robić tą samą prace jak oni, może wtedy docenili byśmy ich sumienną i rzetelną prace dla ogółu społeczności.

 

Praca urzędnika w gruncie rzeczy jest bardziej skomplikowana, niż nam może się wydawać, gdyż trzeba znać, rozumieć ustawy i potrafić wytłumaczyć je każdemu w prosty i łatwy w odbiorze sposób, aby interesant wiedział o czym na przykład mowa w danej ustawie lub zaradzeniu, a żeby mógł się do tego dostosować to tego. Dlatego powinniśmy doceniać pace urzędów i co najbardziej ważne powinniśmy uzbroić się w cierpliwość.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *